5 проблисків надії на ситуацію в країні

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1648

З усієї заварушки в Україні пройшло повноцінних 20 місяців. Проблем весь цей час на владу звалилося просто безліч. Війна, купа боргів і зміна влади – хіба хтось бачив якесь світло в кінці тунелю?

 

Критики постійно море – куди дівають гроші на оборонку, чому не відбулося повноцінної люстрації, чому дехто не продав свою маленьку кондитерську і т.д. Це все раціональні питання і досі на них немає відповідей.

Але я вирішив поглянути з іншого боку і знайти позитив, який безпосередньо покращує якість нашого життя.

  1. 3G. При проффесорі я взагалі думав, що мріяти навіть про цей застарілий уже стандарт зв’язку не варто, не кажучи вже про 4G. Проте тепер ми маємо трьох найбільших операторів, які поступово запускають цю технологію по всій території країни. Більше того – Президент вказав, що впровадження 4G відбудеться уже з 2017 року. Хотілося б, звичайно, швидше, проте сподіваємося, що принаймні у 17 році це буде, а не в 27.
  2. Визнання Webmoney офіційно. До революції вебманька в Україні працювала наче й відкрито, проте державні органи гнобили її конкретно, вимагаючи «відстьогувань». Тепер же ця платіжна система працює на офіційному рівні і претензій до неї нема. Крім цього – НБУ зробив все необхідне для того, щоб в Україну прийшли також такі системи, як PayPal, GoogleWallet, ApplePay і вже з вересня, будемо надіятися, почнуться переговори щодо впровадження.
  3. Нова поліція. Поліцейська реформа, з якою я ще не стикався безпосередньо (бо у Франківську її ще не запустили), проте про яку вже бачу чимало позитивних відгуків у мережі. Дати людські машини, нову форму і зарплату 8-10 штук і маємо орган правопорядку, який має потенціал стати гордістю країни. Дуже сподіваюся, що нова поліція не скурвиться до старої міліції.
  4. Електронні системи. Відкриті електронні системи державних закупівель – файна річ, яку треба розвивати і яка безсумнівно надає прозорість цим процесам і реально вбиває корупцію в цій галузі.
  5. Армія. Поки це тільки голослівність від Авакова з Яценюком, проте вже є якісь зрушення. А ці два пани пропонують перейти на контрактну армію, завдяки чому не буде більше виловлювання нещасних людей по вулицях і трамваях. Мені здається, що кошти на це точно є (або були б, якби не крали). Також дуже сильно сподіваюся, що в нас запровадять професійну і вмотивовану армію, а не армію ходячого м’яса.

В жодному разі не подумайте, що я є палким прихильником сьогоднішньої влади. Але принаймні перші 4 пункти з цього списку таки реалізовані, а враховуючи гори бюрократії, яка досі є в країні, зробити все це було досить важко за такий термін.

З нетерпінням чекаю на адекватну податкову реформу, (а не "ми скоротили кількість податків з 21 до 9"), чекаю на електронну бюрократію (щоб не бігати з папірчиками по всяких конторах, а щоб їх просто збирати і видавати в електронному вигляді), чекаю на відміну ідіотських мит на ввезення автомобілів.

Хотілося б також бачити просту і ясну схему реєстрації власного бізнесу. Мало того - ця вся інформація має бути грамотно і лаконічно викладена на державних сайтах, щоб не збирати інформацію по крупинках з гугла.

Загалом якось так. Віримо у краще.

Додати коментар


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора