Зимові думки

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1461


Настав цей час. Час мінусової температури та пагорбів снігу, час гарячого чаю та мандаринок, час теплого одягу та рум"янцю на щоках, час холодних рук та маневрів на льоду. Час зими.

Я люблю зиму. Не так сильно, як осінь, але люблю її більше, ніж весну чи літо. Тільки взимку відчувається той комфорт теплої оселі, коли надворі хуртовина, тільки взимку можна залишитись зі своїми думками наодинці. Красиві візерунки морозу на вікнах... Сніжинки, які ловиш язиком і радієш, як в дитинстві.

Хоч зима і настала ще 2 тижні тому, проте пишу тільки зараз.

Це все якось так лірично, що я просто повинен обламати описову лінію і написати щось більш по суті.

Наприклад те, що я не так давно отримав свої водійські права. Чесно провчившись в автошколі та здавши іспити я таки отримав цей маленький шматочок пластику. Одночасно і зрадів і засмутився. Зрадів самому отриманню прав, а засмутився через те, що найближчим часом не буду мати змоги випробувати їх на практиці. Ну нема в мене свого авто і навряд найближчим часом буде... Проте тепер в мене є ціль.

А ще я зараз сиджу в цю темну суботню ніч, усвідомлюючи, що у вівторок в мене перший екзамен в університеті. Всі свої попередні борги за весь семестр я успішно закрив і тепер я принаймні допущений до всіх екзаменів. Дуже сподіваюсь, що здам сесію за першим талоном. Другий талон аж в кінці січня, тому цілий січень в мене в любому випадку буде канікулами, що не може не радувати.

Не дуже в тему перед самою сесією, але я підсів на художню літературу. Але не просто літературу, але електронну літературу. На днях задумався про придбання електронного рідера, подивився ціни в інет-магазинах і передумав. І тоді подумав про придбання планшету. Потім знов поглянув на ціни і якось передумалось. Тепер знайшов в смартфоні стандартну програмку по читанню електронних книг(FBreader) і зрадів, що вона така зручна.

Тепер пояснюю весь алгоритм. Електронні рідери поділяються на два типи: з TFT-екранами і з E-INK-екранами. Перші є кольоровими, але не дуже піклуються про людські очі, а другі є чорно-білими і повністю імітують папір. Звичайно, мені захотілось чорно-білі, щоб ніщо не відривало від читання і не так шкодило на очі. Так-от нормальні рідери коштують в районі 1300-1500 грн. І тут я не міг не помітити, що бюджетні планшети коштують стільки ж, або трохи дорожче. Серед бюджетних я маю на увазі не китайські, а планшети від гугла і амазона. Тут я зрадів, бо зрозумів, що за практично ті ж гроші отримую набагато потужніший та функціональніший пристрій, не зважаючи вже на те, що екрани там не E-INK, а IPS, або TFT. Та так, як я очі не дуже-то і бережу по життю, то планшет видався мені фактично ідеальним рішенням.
І тут мені згадалося те, що я хочу машину і буде досить нерозумно витрачати солідні(для когось може й ні) гроші на реалізацію чергової забаганки.

Тут мій мозок став активно шукати альтернативи, при яких всі мої сторони залишились б задоволеними. Ну, була-не була - вирішив поглянути, як то воно буде читатись на маленькому екрані мого оптімуса. Не зважаючи на всій мій попередній скептицизм щодо читання на екрані смартфона, я був приємно вражений. При правильному настроюванні програми я досягнув успіху. Шрифт можна регулювати як захочеться, тому я виставив оптимальний розмір шрифту і тепер мої очі не помічають різниці між тим, що на екрані мого лінка і на екрані мого нетбука (звідки я читав перед цим). Єдиний недолік: зрозуміло, що на меншому екрані вміщається менше тексту, тому й сторінки перегортати доводиться частіше, проте це не викликає великих незручностей.

Ось так я заощадив гроші та вирішив проблему свого раптового захоплення читанням.

Мої пости все більше розмиваються, мені здається, що я втрачаю те вміння писати, яке було в мене на початку ведення блога. Та життя котиться далі, все змінюється, сподіваюсь я не втрачу останніх читачів...
пі.ес. точно ще напишу в цьому місяці...кінець світу, сесія, новий рік, підсумки цього року - щось із цього я таки мушу висвітлити на сторінках блогу.

Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора