Життєвий звіт за вересень

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1757

Почався жовтень, а з жовтнем почався дикий холод. Не пригадую, щоб колись було так холодно ще в кінці вересня. Сьогодні навіть пару сніжинок пролетіли повз мене і запахло зимою, хоч насправді та зима була зовсім нещодавно. Глобальне потепління перетворюється в глобальне похолодання і мені це подобається. Однаково краще і спокійніше жити в прохолодному кліматі, ніж жаритись на сонці. Навіть можна демографічно прикинути, що народи півночі ментально набагато спокійніші, щасливіші та розсудливіші. Просто на мозок не тисне спека.

А тим часом закінчився вересень - перший навчальний місяць в моєму універі. Це тільки початок, тому казати чи навчання почалося вдало, я не буду. Хоч почалося воно непогано і бадьоро. Загалом, як я раніше писав, нові предмети таки цікавіші, ніж ті, що були на першому курсі. Проте кількість матеріалу більша, що трохи засмучує. Добре хоч поки ми не вчимося по суботах, бо це реальна жесть. Мій організм просто повільно помирає від того, що я змушений щоранку так рано вставати. Спочатку я позіхав на перших парах, а тепер позіхаю цілими днями. І головне, що якою б цікавою не була лекція, чи яким би важливим не був семінар, інколи наступає така хвиля сонливості, що я ледь не валюсь на парту. Очі просто закриваються і все.

Ну хоч на вихідних можна виспатись. Але вихідні пролітають надзвичайно швидко і я не встигаю нічого толкового зробити. Таки налаштувався був їхати в Чорнобиль в середині жовтня, але графік поїздів ну дуже не підходить мені. Я маю шанси десь 50 на 50 встигнути на зворотній потяг із Києва, а я не можу так ризикувати в розпал навчального року. Тому або чекатиму, коли поставлять якісь додаткові потяги, або коли будуть якісь свята. Але поїхати я мрію саме восени, тоді постапокаліптичні пейзажі Чорнобиля найбільш прекрасні. Рано чи пізно мені таки випаде нормальна нагода туди поїхати, сподіваюсь, що скоро.

За вересень також тріумфу зазнала моя удача. Виграв непогані навушники у конкурсі. Дрібниця, а приємно, рідко коли що вигравав. Карту пам"яті колись виграв в таких-от інтернет-конкурсах та й наче все. А тут привалило :) Були ще шанси 1 до 5 виграти смартфон, але вдача відвернулась і виграв якийсь інший чувак. Та вже, що поробиш.

В світі знов якась чепуха відбувається. От чесно вам скажу, я б дуже хотів не слідкувати за новинами взагалі, але інколи таки потрібно бути в курсі подій, бо тупо всі навколо про це говорять, або ти просто натикаєшся на якусь новину в соціальній мережі і тиснеш "детальніше". Новини бувають цікаві, новини бувають беззмістовні та тупі. Але загалом я прекрасно обходжуся, коли не знаю що в світі твориться. Та інколи навіть викладачі питають щось пов"язане із актуальними подіями і коли ти не в курсі що відповісти, це погано впливає на твою оцінку. При цьому викладачі дивуються ще "Як це ви не дивитесь телевізор?", ну зрозуміло, що у їхньому віці всі люди практично юзають телебачення, але молодь вже фактично забуває що це таке.

Великі екрани можуть стояти дома виключно для перегляду фільмів в ФуллАШДІ(а скоро й в 4К) та щоб забавлятися у всілякі консольні ігри. Просте телебачення вимре, і вимре дуже швидко. Більшість моїх однолітків дуже рідко дивляться телевізор, він просто стане не потрібним. Кажуть, що з одного лиха, вступили в інше. Тобто з телебачення перейшли в інтернет. Та може воно й так, але інтернет має свою найбільшу перевагу - він інтерактивний. Тобто ви шукаєте інформацію, а не вона вас. Вам в інтернеті ніхто не нав"язує що дивитись. А на телебаченні скільки б каналів у вас не було - це не вибір. Не можна вийти за інформаційні рамки. Хоча мережа має і свої недоліки - вседозволеність і анонімність. Діти отримують багато справді поганої інфи.

Я ще з того покоління, яке було виховане книгами та телебаченням. На телебаченні принаймні є якась фільтрація контенту. Так, багато жорстокості, насильства ітд, проте все у більш-менш розумних рамках. Тобто людина не звихнеться від того. А от якими стануть сучасні діти, які в свої 8-10 років вже знають всі можливі інтернетівські матюки, які безконтрольно розглядають порноконтент, контент кримінального характеру? Таке враження, що батьки зараз взагалі не слідкують за своїми дітьми. Щось типу "ну хай собі сидить дитина за комп"ютером, малює квіточки в пейнті, однаково краще, ніж якби шлялась невідомо де".

Якщо думаєте, що нічого критичного нема, просто зайдіть в соціальну мережу, знайдіть будь-який дуже популярний паблік (прівєт, мдк) і почитайте коментарі до записів. Більшість тих коментарів кидають діти 10-14 років. Коли діти такого віку свідомо в коментарях висловлюють расистські, релігійні, гомофобські, фашистські ідеї, закликають до масових вбивств, принижують протилежну стать, то це нормально? Я собі уявити не можу, ким би я виріс якби в мої 12 років в мене в голові крутились такі думки. Закидони типу "переросте - порозумнішає" тут не пройдуть, бо в свідомості то таке лишається.

Та сучасні діти - це завжди болюча тема. Мабуть, і ці якось виростуть і якось все стабілізується. Все-таки, свідомих людей, людей, на яких не впливає зовнішнє інформаційне поле, поки вистачає.

Поки це все, скоро мені бамкає 19 років, тому можна очікувати тут депресивних постів в стилі "я вже старий, зачєм так жить?".

Коментарі   
Akceptor
# Akceptor 12.10.2013, 22:03
Не зрозумів про інтернет і дітей. Ти пропонуєш робити так як росіяни? Все заборонити і закрити?
У дітей є БАТЬКИ, які мають за ними стежити. І саме батьки відповідальні за те, що робить чадо в інеті чи на вулиці. Крапка.
Таким макаром можна заборонити продавати ножі, вилки, сірники, шнурки, скло - бо ж дитина може травмуватися або когось скалічити. Дурня.
Батьки просто відгороджують себе від дітей усіма цими гаджетами і соцмережами.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 12.10.2013, 23:38
нєнє, я якраз про батьків і сказав, що вони винні. Інтернет обмежувати не потрібно, потрібно просто щоб батьки все це контролювали.
Хоча це доволі складно, бо старше покоління менш ознайомлене з новими технологіями і встановлювати якесь програмне забезпечення типу "батьківський контроль" чи навіть просто обмежувати ефірний час інтернету для дітей, вони не можуть. А жаль.
Хоча з іншого боку обмеження ефірного часу може й негативно вплинути - раптом дитина народилась талановитим програмістом чи вебмайстром, а тут бац і батьки кажуть сидіти в день максимум пів години. Вбивається потенціал.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 13.10.2013, 21:58
Для встановлення такого ПЗ мають бути відповідні люди. Вінду батьки теж самі не ставлять.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
igor
# igor 18.10.2013, 17:01
Новини на телевізорі то не новини, вони виривають з контексту якісь вигідні їм уривки, а цілісної картини подій ніхто не побачить: хтось щось викрав, якісь там бойовики в когось стріляють, якісь політики щось там планують, а хто вони звідки і нащо то вони роблять ніхто не пояснює
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора