Який сенс безсмертя?

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1937

Поки чергове літо минає, я напишу щось в блог. Не гоже просто так брати і не писати. Іноді ця писанина дозволяє заспокоїтись, знайти баланс та рівновагу в житті. В житті, яке має свій кінець.

Сьогодні мене зацікавила тема безсмертя. В книгах та фільмах можна спостерігати безліч прикладів, коли люди безсмертні. Зазвичай вони не просто безсмертні, а ще й мають якісь суперсили. Ну треба ж для фільму придумати щось цікавіше, ніж просто історію про чувака, який фіг колись здохне.

В світлі останніх новин про чувачка з гуглу, який сказав, що за кілька років цілком можливо буде досягнути безсмертя та про італійського чувачка-лікаря, який заявив, що через пару років буде робити пересадку людських голів, я задумався, що й справді цілком імовірно, що найближчим часом людство зможе винайти еліксир безсмертя.

Я навіть припускаю, що спосіб жити набагато довше, ніж закладено еволюцією, вже давно винайдений. Адже безліч найбагатших людей кидали мільйони, якщо не мільярди доларів на дослідження, пов’язані з безсмертям. Джон Рокфеллер цілком може досі десь насолоджуватись життям на якомусь затишному острові серед атлантичного океану.

Та щоб такий факт став загальновідомим, потрібна велика підготовка. Якщо людство винайде спосіб жити вічно, то безумовно цей спосіб буде надзвичайно дорогим. Якщо спосіб буде дорогим, то користатись ним зможуть тільки найбагатші люди. А якщо найбагатші люди стануть безсмертними, то прості смертні ще більше їх зненавидять. Вкрай до заколотів та революцій. Смертні ж теж хочуть стати безсмертними. Світ докорінно зміниться при такому розкладі. Саме тому верхівкам цього світу варто приховувати можливість безсмертя.

Щодо самої можливості жити вічно. Зараз не йде мова про подовження терміну життя, скажімо, на 100 чи 200 років. На таке практично кожен був би згідний. Йде мова про вічність, тобто коли людина сама не старіє та не помирає.

Уявимо такий варіант: вас запросили в якусь секретну лабораторію, де над вами робили якісь експерименти, після чого сказали, що ви безсмертний і дали 100 гривень за участь у дослідженні. При цьому ви середньостатистичний громадянин з середнім рівнем доходів. Ви неабияк зраділи, побудували сім’ю та кар’єру, на мить, можливо, відчули себе щасливим. Згодом проходять роки і всі ваші близькі та рідні помирають,  друзі теж. Через десяток років ви миритесь з утратою, і, допустим, починаєте життя заново і знову заводите дружину та дітей. Знову проходять десятиліття і всі помирають. Ті пра-пра-пра(і ще сто разів) внуки мають вас за чужого, бо є певна межа в родинних зв’язках. Таким чином ви ніяк не зможете навіть отримувати задоволення від спілкування з хорошими людьми, бо вже знаєте, що ви їх переживете.

З психологічної точки зору ще важче – психіка не може бути стабільною протягом сотень років. Ваш мозок просто настільки перегрузиться від спогадів та нереально великої кількості інформації, що відмовить. Я не знаю, можливо, на той час вже будуть технології, які дозволять «фрагментувати» мозок, як вінчестер комп’ютера, проте однозначно в якийсь момент це вже просто будете не ви. Ви захочете померти, я б захотів.

Чи є у цьому всьому якийсь сенс? Я б хотів бути безсмертним тільки для того, щоб дізнатися, що буде в майбутньому – наскільки розвинуться технології, який буде суспільний лад, чи загине наша планета, чи вимруть релігійні фанатики. Це насправді єдина причина для мене – цікавість. Мабуть, для інших людей вірогідніша причина – егоїзм, тобто люди хочуть себе зберегти невідомо для чого, хоч вони й зовсім ні для чого не годяться.

Взагалі було б чудово, щоб разом з безсмертям надавалась самоліквідація в певний момент часу. Спеціальний датчик вживлюють в мозок і колись він вибухає на підставі «Суб’єкт отримав можливість здобувати нові знання та самовдосконалюватись вічно і приносити щось корисне та тепле у цей світ, натомість він просирає життя і псує його іншим. Необхідна ліквідація.»

От при наявності таких датчиків світ став би кращим, навіть якби вони поставлялися і без безсмертя.

Не потрібно боятись просто зникнути в один момент.

Коментарі   
Олександр
# Олександр 04.07.2013, 00:48
Ну це типовий погляд на безсмертя - ти живеш вічно і все набридає.. Насправді ми не живемо в статичному світі і все докорінно змінюється. По-перше людина уже не буде колишньою, можливо це інформаційне безсмертя або ж просто з’явиться новий вид матерії, який і описати поки неможливо.. Словом, не цікаво вічно жити в людській оболонці, але еволюціонувати у щось інше це нормально..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 04.07.2013, 01:09
Цитую Олександр:
Ну це типовий погляд на безсмертя - ти живеш вічно і все набридає.. Насправді ми не живемо в статичному світі і все докорінно змінюється. По-перше людина уже не буде колишньою, можливо це інформаційне безсмертя або ж просто з’явиться новий вид матерії, який і описати поки неможливо.. Словом, не цікаво вічно жити в людській оболонці, але еволюціонувати у щось інше це нормально..

Ну так, людська оболонка відстій :lol: Я б не проти побути кіборгом, або якимось роботом-трансформером.
Але однаково давати вічність свідомості погана ідея.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 20.07.2013, 11:03
Коли ти просто не старієш - це ще не безсмертя.
В ідеалі ти маєш бути невразливим до всього, не потребувати їжі, тепла, повітря... Тоді буде цікавіше, бо Всесвіт великий. А бути просто невмирущим хом'ячком у клітці, нєєє
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
MrVigner
# MrVigner 26.07.2013, 22:36
Цитата:
Чи є у цьому всьому якийсь сенс? Я б хотів бути безсмертним тільки для того, щоб дізнатися, що буде в майбутньому – наскільки розвинуться технології, який буде суспільний лад, чи загине наша планета, чи вимруть релігійні фанатики. Це насправді єдина причина для мене – цікавість
точно таке ж бажання є. Хоча б у ролі спостерігача прокидатись раз у 50 років і дивитись що змінилось і чого ми досягли)
Щодо "все набридне" - то не згоден, як сказано вище - все міняється, завжди є щось нове і т.д.
А взагалі ідеально було б мати здібності Клер із серіалу "Герої" (миттєва регенерація) та офіціантки в яку японець втюрився (суперпам’ять, пам’ятала абсолютно все що коли небуть чула). Отак от)
Ах так, ще треба якусь "суперсилу" щоб уникати вчених які тебе дослідити захочуть :-D
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 26.07.2013, 23:31
Ото ви всі, народ, любите суперсили :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 27.07.2013, 20:55
Цитую Administrator:
Ото ви всі, народ, любите суперсили :lol:

У мне є кілька суперсил, але вони не такі круті, як безсмертя чи абсолютна пам"ять ;)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора