Як працює завод по розливу води

  • Переглядів: 659

На сьогодні ринок фасованої води розвивається швидкими темпами. Причиною тому стало банальне бажання людей вживати екологічно чисту воду і дбати про своє здоров’я.

Як результат – все більше підприємців замислюється над створенням свого заводу по розливу води, або хоча б міні-заводу. Для цього, окрім приміщення та вирішення юридичних питань, потрібно також подбати і про якісне технічне оснащення. Підібрати його без необхідних знань буде достатньо важко, з цим питанням краще звернутись до фахівців в цій галузі, наприклад до компанії ФлексМаш.

Як організовується робочий процес на заводах по розливу води

як працює завод по розливу водиОбладнання, приміщення та схема виробництва підбираються відштовхуючись від планової потужності підприємства. Також треба визначитись, буде процес повністю автоматичним, а бо ж будуть застосовуватись напівавтоматичні установки. Перший варіант значно підвищить об’єми виробництва, але його організація та необхідне обладнання коштують значно дорожче.

Навіть на невеликих підприємствах переважно працює як мінімум 2-3 робітника-оператора. Керувати їх діями, та загалом робочим процесом повинен начальник виробництва.

Основні етапи робочого процесу на таких заводах

Мінімальний набір обладнання для організації лінії розливу включає в себе:

  1. Обладнання для підготовки води.
  2. Укупорочне обладнання (механізми що закручують кришки на пляшках).
  3. Техніка для видування пляшок (актуально для ПЕТ-тари).
  4. Устаткування для розливу води (дозатори). Для питної води застосовуються переважно дискретні дозатори.
  5. Пристрій для етикування.
  6. Обладнання для групової упаковки.

Розлив питної води здійснюється в пластикові пляшки, потім вони закупорюються гвинтовими пластиковими кришками. На кожну пляшку наклеюється етикетка. Де, окрім назви продукції, повинні буди вказані: хімічний склад рідини, короткі данні про завод та дата розливу. Етикетки можуть бути різними, переважно застосовуються самоклеючі, поліпропіленові і рідше – паперові. Далі пляшки комплектуються в групові упаковки (паки) на спеціальному обладнанні.

Що стосується мінеральної води, то два головних показники оцінки якості її розливу – стерильність та відсутність аерації. Тому заводи по виробництву мінеральної води часто знаходяться неподалеку від джерела. Вода в такому випадку потрапляє в резервуари заводу напряму, через трубопровід.

Висновки

Охочих організовувати свій завод по розливу питної води стає дедалі більше. Не в останню чергу із-за того, що вкладені кошти можуть повернутися вже через рік-півтора. Але для успішної діяльності в цій сфері просто необхідно звертатися до якісних фахівців, які можуть порадити яке обладнання треба придбати, здійснити його налаштування та установку.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора