Український кінематограф

Написано в У вільний час
  • Переглядів: 1284

Тиждень тому відбулася прем’єра довгоочікуваного українського фільму «Тіні незабутих предків». Може то я трохи і слоупочу, бо міг про це написати ще тої неділі, але зараз, поки вся країна тусується на Євромайдані, хочеться якоїсь більш спокійної теми.

Так-от, від фільму я не очікував майже нічого хорошого, саме тому фільм мені сподобався. «Тіні» - це фактично перший проблиск надії для українського кіно. Враховуючи те, що держава виділяє в рік на кінематограф стільки коштів, скільки Юніверсал Пікчерз виділяє щоденно на мінералку для декораторів фільму, то ні про який розвиток останні два десятиліття мова і не йде.

Та описувати стан вітчизняного фільмовиробництва я довго не буду, бо все поміщається в одне слово «плачевно».

Щодо самого фільму «Тіні незабутих предків» - він зроблений у багатьох жанрах, що в підсумку і стало основним його мінусом. Режисер Любомир Левицький, з яким я сфоткався на презентації у Франківську (див. вище), постарався використати все те найкраще, що він бачив в голлівудських фільмах за все життя. Навряд можна казати, що це був доречний хід.

На мою особисту думку, якби фільм був знятий в якомусь одному жанрі, він би вийшов набагато якіснішим. Я взагалі хотів би побачити якусь комедію, або ситком з тими акторами, які були в головних ролях, а точніше з Дмитром Ступкою та Пашею Лі. Крут чуваки, гарні актори.

Та якщо чоловічий акторський склад радував своєю грою, то жіноча частина фільму – то є дике розчарування. Дівчат вибирали явно по одному параметру, забуваючи про акторську майстерність. Єдина, хто більш-менш непогано справився з роллю – це Роксолана Кравчук.

Епізодичні ролі Сумської та Фреймут фільму мало що дали, крім гучних прізвищ в титрах.

Сюжет надзвичайно передбачуваний та простий, однак було весело спостерігати вже підігнаний під українські реалії сценарій. Краєвиди рідних Карпат милували око впродовж всього фільму, Чернівецький університет теж доставив естетичне задоволення.

Варто похвалити творців за якісний монтаж. Все динамічно, нудних сцен практично немає, також присутня увага до дрібниць. Та всі помітили, що у темних сценах картинка явно шумить, на апаратурі було трохи зекономлено.

Загалом фільм тягне на заслужені 7 балів із 10. Особливо за гумор, за динаміку, за гру деяких акторів та за непогані спецефекти, як на такий бюджет.

А ще я хочу згадати, чому деяким людям не сподобався даний фільм взагалі. Читав в інтернеті, що фільм занадто вульгарний. Навряд це можна назвати мінусом фільму, який розрахований на молодь, такі зауваження висловила лише совкова частина аудиторії, яка купила білет на фільм, не роздивившись до кінця точну назву картини.

А от більше моментів звучить про те, що картина злизана з американських фільмів. Веселий аргумент. А ви хотіли побачити скучний український документальний фільм? Бо чомусь наший кінематограф тільки з таким і асоціюється. Як на те пішло, саме Америка диктує моду у фільмовиробництві, саме американські фільми збирають мільярди й мільярди доларів у прокаті.

Одним словом, при бюджеті в 1 мільйон доларів ми отримали фільм, який однозначно сподобається молодій аудиторії. Можливо саме «Тіні» стануть фундаментом для фінансування та розвитку інших проектів такого рівня.

За перші 4 дні, «Тіні» зібрали 250 тисяч доларів у вітчизняному проакті, зайнявши третє місце. Це найвищий результат для вітчизняних фільмів за всю історію.  Також фільм буде показаний в Росії, Польщі та Казахстані. Припускаю, що картина точно себе окупить.

Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора