Українська мережева параноїдальність

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 2509

І знову ЗМІ роздули з мухи слона. Щоразу переконуюсь в довбанутій ментальності нашого народу. За численними дослідженнями виявляється, що "просунуті" українські юзери найбільше трясуться над своїми даними. І кожен із нас уявляє себе великим ЦАБЕ, інформація про якого повинна залишатись в розділі "Цілком таємно".

Давайте я зразу розповім вам суть. Суть в тому, що всього 1-3% населення планети може боятись розсекречення своїх даних. Бо ці пару відсотків - потужні бізнесмени, яким є що втрачати. Вони витрачають мільйони на системи безпеки ітд. Про цих людей мова не йтиме.

Мова йтиме про середньостатистичних українців, на яких начхати і всіляким ФСБ, ЦРУ, ФБР та іншим серйозним організаціям. Я зустрічав безліч людей, які бояться взагалі десь реєструватись в мережі - всі ознаки мережевої параноїдальності.

От давайте я скажу правду. Ви - ніхто, і на вас всім начхати. Якщо ваші дані й збираються, то тільки заради статистики, а не щоб передавати цю інформацію спецслужбам. Оце справжні реалії.

А ось інші реалії, через які люди трясуться. Спецслужби справді давно за всіма стежать. Це необхідний засіб влади не тільки в Україні чи Росії, але й практично у всіх більш-менш інтернетизованих країнах. Адже суспільство потрібно контролювати, щоб ніхто не виступав проти вищої влади.

Отже прості висновки: якщо ви не хакер, не бізнесмен з мільйонними оборотами, не радикально настроєний терорист, то можете бути спокійними.

Скажете, що інформацію збирають не тільки спецслужби? Справді, так і є. Інформацію про нас збирають соціальні мережі, портали, та й взагалі всі інтернет-ресурси. Для чого? Відповідь надзвичайно проста: для таргентингу.

Таргентинг - це рекламна уловка, завдяки якій реклама показується не всім, а тільки зацікавленим у ній особам. Тобто якщо ви вказали вконтакті, що вам подобаються домашні тваринки, то не дивуйтесь, якщо одного дня ви побачите збоку рекламку зоомагазину.

Ще пару деталей. Ваші паролі ніхто не "колекціонує". Навіть гуглу до лампочки ваші паролі. Всі паролі, практично на всіх інтернет-ресурсах містяться в зашифрованому вигляді, тому навіть адміни не мають до них доступ. Крупні портали, пошукові системи та соц мережі можуть видати ваш пароль по запиту від спецслужб. Але ким ви маєте бути, щоб вами зацікавились спецслужби, я вже перераховував вище.

Також ви не підозрюєте, що кожен ваш хід в мережі відслідковується. Пошукові системи точно знають, що ви шукали тиждень тому, чи 5 років тому. Власники сайтів знають, на які сторінки ви переходили, власники соцмереж можуть прочитати любе ваше повідомлення. Але я просто скажу, що НІХТО не використовує цю інформацію в поганих цілях. Рекламні та статистичні цілі - тільки цим речам ви можете бути цікаві тільки як один із мільйонів, хто сидить в мережі.

Як було вказано в недавньому сюжеті ТСН(який і підштовхнув мене до написання цієї статті), жодну інформацію з інтернету стерти НЕМОЖЛИВО. Тому краще сто раз подумайте, ніж розміщати свої п*яні фотки вконтакте, бо в майбутньому це зможе зашкодити вашій карєрі та особистому життю. Пам*ятайте про це.

Ставтесь до цих речей простіше і не трясітся над кожним кліком на посилання. Всім удачі і не будьте мережевими параноїками.

Коментарі   
ChikabuZ
# ChikabuZ 06.10.2011, 20:38
Всі паролі, практично на всіх інтернет-ресурс ах містяться в зашифрованому вигляді, тому навіть адміни не мають до них доступ.

Вони то зашифровані але їх легко можна розшифрувати, і є навіть спеціальні сайти для розшифровки паролів...
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора