Трагедія в Джонстауні

Написано в Цікаве звідусіль
  • Переглядів: 1505

трупи храму народів

18 листопада 1978 року в поселенні Джонстаун (Гайана) загинуло 914 людей. На цю історію я випадково наткнувся і здивувався, що раніше нічого про це не чув. Постараюсь коротко розповісти що і до чого. Був собі чувак по імені Джим Джонс. І йому не подобалась ні традиційна релігія, ні традиційний капіталістичний порядок. Тому він вирішив заснувати організацію під назвою Храм Народів. Храм Народів розвинувся і учасники організації почали відчувати тиск американських спецслужб, яким точно не подобалась ця організація.

 

Технічно в США її називають не організація, а секта. Хоча, почитавши достатньо матеріалів, щоб робити висновки, я б не сказав, що Храм Народів був сильно змішаний з релігією. Джим Джонс, скоріше за все, був атеїстом, бо у розмовах часто критикував сучасну релігію і відкидав поняття бога. Паралельно з цим у своїх проповідях він часто керувався цитатами з біблії і люди його серйозно обожествляли.

Таким чином в 1974 році учасники організації передислоковуються в Гайану. Спочатку туди поселилось близько 50 поплічників Джонса, проте вже через кілька років їх там було більше тисячі. Назвалися Джонстауном і жили собі.

Здається проблема вирішена, бо вони тепер нікому не мозолили очі. Але тепер тисячі родичів тих людей не давали спокій урядові США, бо вимагали повернення своєї рідні назад.

І тоді конгресмен Лео Райан вирішив полетіти в Джонстаун і побачити все на власні очі. Там його прийняли з хлібом-сіллю, але деякі учасники комуни захотіли її покинути, про що і сказали конгресмену. Той вирішив їм допомогти і замовив додатковий літак для відправки. Серед людей, яким він допомагав виявився і яскравий прихильник Джима Джонса і при посадці на літак, він витягнув пістолет і поранив 3 людей.

Після цього до аеропорту приперлись якісь чувачки з автоматами і відкрили вогонь. Вбили конгресмена, 3 журналістів і ще якогось чувачка і поїхали собі геть.

До речі, ось відео оператора, який отримав кулю в голову:

По версії вікіпедії того ж дня Джим Джонс зібрав свою комуну і сказав щось типу “всьо пропало”. Що тепер США пошле на них танки, авіацію, бойових роботів і всіх вистріляє. Тому єдиноправильним рішенням у такому випадку - це самогубство.

Тут у нас починається хвилинка кулінарії і готується бак з напоєм. Чарівним інгрідієнтом стає ціанід. Джим всім починає розказувати, що всьо буде зашибісь і вони переродяться. Що смерть - це нормально і взагалі це має бути весело.

Ну і 909 людішок випили отраву і сконали. Виглядало все це дійство, мабуть, чарівно. Суть в чому. На російських сайтах можна знайти серйозні такі “сенсації”, які переважно кричать, що ЦРУ вбило всіх цих людей. Так, в історії не всі речі до кінця ясні, проте змінити свідчення небагатьох врятованих і збережений аудіозапис останньої промови Джима Джонса не можна.

Росіяни кажуть, що при самогубстві не може такого бути, щоб всі люди падали на живіт і щоб не було видно їхніх обличь. Проте вони не дуже знайомі із законами фізики, бо люди справді частіше падають вперед, а не назад. Тим більш, на фотографіях видно і частину людей, які лежать пузом до верху. Також розказують про виявлені уколи - типу злі агенти ЦРУ прийшли в общину і кожному вкололи отруту. При цьому хто виявив і де офіційні докази - не сповіщається. А найбільше мене порадувало “місця уколів були знайдені там, де людина не могла б собі сама зробити укол”. Це ж які такі місця? Може то я якийсь неправильний, але я можу дотягнутись рукою із шприцом до будь-якої точки тіла.

Я забув згадати той факт, що вся община хотіла переїхати жити в радянський союз. Вони вже і домовилися були з союзом, але от не встигли і все. Після такого і справді можна сказати, що це секта і людей там зомбували, бо жодна свідома людина при свому розумі не могла хотіти переїхати в союз. Звичайно, уряд США хотів якось повпливати на всю ситуацію. Бо рейтинг штатів дещо б знизився, якби тоді всій общині вдалося переїхати в союз. Та здоровий глузд каже, що якби справді ЦРУ провело таку операцію, то воно б не було того варте. Адже при виявленні, що ЦРУ масово вбиває людей, рейтинг США знизився б уже дуже серйозно.

Загалом Джим Джонс доволі крутий, бо переконати тисячу людей піти на той світ - то треба талант мати. Хоча скоріше то був не талант, а вплив наркотиків. Тому, дітки, не вступайте в секти і не вживайте наркотики. Робіть це окремо. 

Коментарі   
ML
# ML 31.05.2014, 22:24
Дарвін би плакав.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 01.06.2014, 11:32
Еволюційно свідомість людини теж не може бути досконалою річчю, тому людям можна залізти в мозок, як би вони не пручались.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
INDRA
# INDRA 01.06.2014, 11:05
Рідко читаю твої пости, але цей пізнавальний.

Про такі випадки й справді треба знати. Дякую!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 01.06.2014, 11:32
Дякую! Буду старатись знаходити ще щось цікаве :-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора