Про розподіл часу та мотивацію

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1226

Людство поділило реальність на часові відрізки не просто так. Інколи хочеться, щоб часу було більше. Щоб в добі було не 24 години, а 48. Може тоді б ми встигали більше робити? Навряд.

Успішні люди – це виключно ті люди, які вміють розподілити свій час. Хоча не завжди, бо якщо взяти у приклад людей творчих професій, то вони можуть роками нічого не робити, а потім за тиждень видати якийсь шедевр. Та їх потрібно відкинути, там все більше залежить від таланту та натхнення.

А що робити простим людям, які хочуть досягнути успіху у якійсь галузі? Більше двох років тому я писав статтю на тему, що за розкладом жити дуже складно. І що я покинув свої численні спроби якось організувати свій час.

Та нещодавно я вирішив ще раз спробувати, чому б ні? Подумавши трохи над цим, я вирішив, що розкладу дотримуватись секунда-в-секунду фактично нереально. В той же час мені потрапила на очі статтейка якогось російського блогера, де він хвалив систему Pomodoro.

Система Помодоро не розписує ваш день на всі 24 години. Це просто методика праці та відпочинку. Отже, враховуючи численні наукові дослідження, творці цієї методики переконують, що працювати потрібно рівно 25 хвилин, після чого робити 5-хвилинну перерву. Якщо працювати більше і без перепочинку – ефективність праці знизиться в рази.

Нічого складного наче немає. Випробував я цю помідорну систему в середині цього тижня. І відразу помітив результати.

Що потрібно для ефективної праці?

  • Визначити кількість необхідних «підходів» на день для виконання того чи іншого завдання
  • Окрім 5-хвилинних перерв, встановити 15-хвилинні після кожного третього підходу.
  • Під час роботи протягом 25 хвилин не відволікатися на соцмережі, на кота, на їжу чи інші потреби.

Звичайно, якщо почнеться війна, а ви тільки почали працювати, то для самозбереження варто таки відірватись від системи, але загалом це має бути дуже принципово – ніяких поглядів на годинник і кота, ніякої музики у фоні.

Для вимірювання відрізків часу, рекомендується використовувати будь-який таймер. Проте для більшої зручності я б порекомендував використовувати спеціально розроблену для системи Помодоро програмку – focus booster.

Та навіть для цієї системи потрібна мотивація. Як на мене, мотивація для всіх є кардинально різна. Це взагалі основна проблема для таких лінивих людей, як я. Тут або йдеш і працюєш, або лежиш на дивані і нічого не робиш, при цьому себе картаючи.

Поки буду старатися частіше працювати за цією системою, можливо саме вона допоможе мені у досягненні цілей, які я собі поставив на майбутнє.

На десерт офіційне відео стрибку Фелікса Баумгартнера зі стратосфери. Можливо саме воно додасть вам трохи мотиваці :)

Коментарі   
Akceptor
# Akceptor 03.11.2013, 10:50
Маю намір це спробувати десь на днях. На роботі.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора