Про комедійні серіали

Написано в У вільний час
  • Переглядів: 2879

В продовження до серіальної теми тепер хочу оглянути різноманіття комедійних серіалів, так званих сіткомів.

В якості передмови варто сказати, що свою популярність сіткоми здобули через свій формат. Справді, переглянути одну 20-хвилинну серію та розслабитись набагато привабливіше, ніж дивитись 40-50-хвилинні серйозні драматичні серіали, хоча ні в якому разі не можна розглядати ці два види серіалів в одній площині. В них просто різна ціль: у сіткомів – насмішити, у всіх інших – змусити задуматись, здивувати, шокувати. Тож можна спокійно дивитись і те, і інше, як це роблять мільйони людей.


Отже, щоб приступити до головного, потрібно відсіяти другорядне. До другорядного повинен віднести російські та українські сіткоми. Спочатку розглянем українські.

Як всім відомо, стан українського кінематографу аналогічний стану країни загалом. Тож вибору сіткомів як такого і не було ніколи. Я не знаю, які там справи зараз, бо вже давно не дивлюсь ТБ, проте колись я таки бачив один справді хороший сітком, український, та що ще важливіше – україномовний. Звичайно мова йде про «Леся + Рома», серіал справді унікальний і як на українське виробництво дуже навіть гідний.


Це таки єдиний український сітком, який вартий уваги. Ще колись бачив кілька серій «Таксистів», проте шлак шлаком.

Тепер наші вельмишановні сусіди. Росія куди покруче України в плані фінансування кіно, та ситуації це не покращує – російські сіткоми такий же шлак. Так, є славнозвісні «Інтерни» і «Щасливі разом», проте перший є змішанням кількох зарубіжних серіалів на медичну тему, а другий – так взагалі копією один в один американського серіалу «Одружені, з дітьми».

Ще мені «пощастило» оцінити російський «Універ», який так користується популярністю серед моїх ровесників. Гумор дуже низького рівня, єдине, що може пояснити популярність серіалу – це актриса Кожевнікова. Все, інші дрібні серіали навіть не хочу згадувати.

Тепер перейдімо до Західної творчості.


Звичайно, еталоном сіткомів вважається американський серіал «Друзі», який бачили практично всі. Не скажу, що серіал ідеальний, проте гумор, актори та сюжет в ньому на висоті. Для початку варто сказати, що акторський склад є справді легендарним і нема жодного персонажа, який здавався б зайвим. Серіал позитивний, місцями сопливий і своєрідний, але справді затягує.

Перемістимося в Європу і побачимо прогресуючий англійський кінематограф. З англійських сіткомів є один такий, який насправді мені дуже сподобався. Це «Айтішники»(“The IT crowd”) – серіал про двох програмістів та тьотку, яка стала їх начальницею, хоч сама в комп'ютерах не розбирається. Специфічний англійський гумор неабияк тішить. Дуже жаль, що мало сезонів та серій. Наразі про продовження серіалу нічого не чути.

Ну і вершина, на мою думку, американських комедійних серіалів – серіал «Клініка». Цей серіал захопив із першої серії і я вже підсадив на нього немало людей. Здається про цей серіал я написав ще у одній із перших статей на цьому блозі, тому не буду вдаватись знов в подробиці.


Варто згадати й «Теорію Великого Вибуху», де було успішно з'єднано науку та гумор. Досі дивлюсь цей серіал по мірі виходу нових серій, не скажу, що кожна серія блистить гумором, проте є досить багато цінних моментів.

З нових сіткомів я поглядаю «Новеньку»(“New girl”) виключно через приязнь до головної героїні. Загалом серіал на початку рідко змушував посміхнутись, проте от вже в свіжих серіях бачу явний прогрес. Цілком підходить для перегляду, коли потрібно вбити час.

Про «Мене звати Ерл» я вже колись писав, та тільки повторю, що серіал вартий уваги і дуже гуморний, жаль, що не знімають продовження.

Ще один із нових серіалів «Управління гнівом» з Чарлі Шином теж знаходиться на рівні «Новенької» і дозволяє скоротати час.

Це мабуть все, що я можу порекомендувати із сіткомів. До окремої категорії можна віднести мультсеріал «Гріффіни», який просто змушує істерично ржати. Так, є багато тупості, тупих жартів, тупих та провокаційних образ, проте це не закреслює того, що є безліч справді шикарних моментів, особливо пов'язаних з релігією.

Серіали таки конкретно затягують, проте для розслаблення після складного дня чудово підходять.

Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора