Піратство і чиста совість

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1473

Признайте вже те, що ви хоч раз в житті користувались неліцензійним програмним забезпеченням, слухали музику і дивились фільми нелегально. Робили це всі. Я це теж роблю регулярно.

Роблю і каюсь. Я відношуся до тієї рідкісної категорії людей, яка не проти платити гроші за інтелектуальну власність. З віком совість гризе все сильніше і я почав з малого – платні додатки для смартфону я вже купляю, а не качаю ламані версії. Та я розумію, що це дрібниці, бо ті додатки коштують копійки. А як щодо ліцензійної вінди та інших потужних програмних розробок? Чесно признаюсь, що зараз на ноуті в мене неліцензійна вінда і софт. Проте в мене є виправдання – я студент. А бідні студенти не можуть платити в теорії цілу свою стипендію за якусь програмку. І це при тому, що стипендії в мене нема.

Після цього виправдання тягнуться сотні інших. Країна в нас така, зарплати низькі, рівень життя людей жахливий, кому тут софт купляти? Гаразд, частково я погоджусь, адже реально заплатити за вінду сотню баксів українцю чи американцю – різниця велика. Проте однаково совість мучить. Раз так хочеться бути чесним – чому б не юзати щось безкоштовне? Лінукс, наприклад. Ех, якби ж то.

Ну софт нехай, він досить дорогий і давайте його відкинемо. Ну не час ще українцям софт купляти. Поглянемо в сторону розваг – фільми і музика. Я можу в два кліки знайти потрібний мені фільм і подивитись його. І мені явно недостатньо двох кліків, щоб знайти ліцензійну версію цього ж фільму і купити її.

На фоні новин про відомий український піратський онлайн-кінотеатр, я б хотів погодитись із деякими коментарями щодо цієї ситуації. Чому держава утискає і закриває такі сервіси при тому, що нема реально жодного сервісу, який би надавав ліцензійні фільми? Ви скажете, що є такий сайт, як мегого. Принцип дії наче геніальний – користувачі досі не платять гроші за фільм, а лише дивляться рекламу перед фільмом. Тим самим користувач задоволений, власник фільму задоволений, бо йому платять за ліцензію від рекламних коштів і власник сайту теж задоволений, бо заробляє на різниці.

Все наче просто і проблема піратства повинна була вирішитись. Але де там. Власникам фільмів ще в новинку продавати свою продукцію таким способом. Тому фактична більшість новинок фільмів не йдуть по ліцензії. Так, старі фільми переглянути можна з чистою душею, але як щодо новинок? Хоча, мабуть, це обурює тільки затятих кіноманів.

Я часто ходжу в кінотеатри і плачу гроші за перегляд нових фільмів, при цьому знаючи, що я фактично подивився ліцензійну продукцію і все чесно. Але. Але для початку варто сказати, що ходити в кіно – задоволення не з дешевих, адже окрім ціни за фільм у вартість квитка включається націнка самого кінотеатру. Загалом для мене це не є суттєвою проблемою, але є люди, яким це важливо. А от що є реальною проблемою – не всі фільми закупляються. На цілий Івано-Франківськ діють тільки два кінотеатри(Люм’єр і Космос). Якщо у Космосі зазвичай закуповують досить цікаві фільми, то Люм’єр вражає вибором фільмів для трансляції. Не засудіть мене за якусь дискримінацію, але адміністратор Люм’єру – жінка і в неї явно поганенький смак на фільми. Ось чому в ньому ми можемо побачити уйму мелодрам і фільмів, які мають оцінки по імдб і кінопоіску нижче 4-5. Та вже, я не власник закладу, тому нічого зробити не можу.

Та навіть враховуючи те, що Космос старається закупляти якісні фільми, значна частина фільмів не потрапляє на екрани ні там, ні там. Саме для таких випадків я б хотів мати сервіс, зайшовши на який я б міг придбати за розумною ціною фільм і подивитись його у високій якості. Але в Україні такого немає. Знайшов був російський сервіс – наче непоганий, але для українців перегляд заборонений.

Загалом справа і в ментальності. Люди не уявляють як це – платити за фільм, якщо його можна завантажити безкоштовно. А ще до часів інтернету люди навіть не усвідомлювали, що платять за кожен переглянутий фільм в телевізорі, дивлячись рекламу.

Подібна ситуація і з музикою. Це ж не програмне забезпечення – ліцензійний фільм коштує 15-20 гривень, а пісня 3-4 гривні. Ви не збіднієте, якщо будете платити за те, над чим працювали та потіли інші люди. Уявіть себе на місці того режисера фільму чи продюсера пісні, коли люди просто на халяву все качають з мережі, хіба не образливо?

Поки нема нормальної можливості купляти фільми – дивіться хоча-б старі фільми на сервісах типу мегого. Завжди є можливість якось віддячити автору продукту, просто треба пошукати способи.

Коментарі   
Akceptor
# Akceptor 21.10.2013, 23:15
Чому не юзати лінукс? Так і не побачив відповіді на це питання.
Вінду, в принципі, планую купити. Але вже, мабуть, якийсь Windows 9. Тому що за 8 платити просто нонсенс.
Фільми. Історія печальна, бо більшість їх у 3Д і дивитися я просто не маю змоги. Незалежно від ціни. Тому просто не дивлюся, бо доки фільм вийде на DVD він мені вже не цікавий - проходить з півроку. Дивитися убогі "екранки" - теж жодного задоволення.
Що реально доведеться купувати, то це книжки. Але книги - то варта штука.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 22.10.2013, 14:57
лінукс для середньостатист ичного юзера це щось невідоме і дивне
не факт, що вінда 9 буде кращою за 8
ну мені й через півроку фільм цікавий, але це суб"єктивно, і далеко не більшість фільмів у 3Д, останнім часом майже всі у 2Д, у 3Д тільки дуже високобюджетна фантастика ітд
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 26.10.2013, 21:49
А я просто мало що дивлюся. Переважно якраз фантастику. За мотивами коміксів і т.п.
Парадоксально, але в кіно б сходив, якби не оте 3D, а купувати ліцензійні DVD не хочу бо:
1. Нема куди їх запхати :)
2. Всю ту високобюджетну хрінь все одно не захочу передивлятися вдруге.
Тому не дивлюся просто. Ніби і не зле :)

Лінукс ти мабуть давно не бачив просто. Кільком знайомим поставив убунту і забув про них, а перед тим ходив щомісяця переставляти вінду і чистити від вірусів.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 26.10.2013, 22:26
наші кінотеатри досить часто кладуть сеанси тридешних фільмів у 2д
поки я не бачу себе юзером лінукса, можливо в майбутньому захочу щось поміняти
а поки мене і семірка влаштовує - вірусняк в мене якщо десь і проскакує, то відразу чиститься, досвід з ручною чисткою від вірусів в мене багаторічний :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олег
# Олег 14.12.2013, 21:01
Незнаю чи це по всіх університетах, але у нас у Вінницькому Політехнічному безкоштовно роздавали ліцензійні коди на продукцію Майкрософт, у тому числі і на Вінду. Якщо такої можливості немає - будьте, в деякій мірі, Робіном Гудом :) - користуйтесь піратськими продуктами великих компаній, а якщо програму написала одна людина - чесно розрахуйтесь :) От так і багато грошей не втратите і совість буде "чиста"
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора