Перспективи життя в Україні

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 2770


Сьогодні подумаємо над певними доволі містичними речами. Я вважаю, що хороше та райдужне життя в нашій країні має відноситись до розділу містики. Я вже не раз виказував своє невдоволення ситуацією в країні, проте от знов накипіло.

Скажімо так. Розпався радянський союз. Розпався не просто так, а через ряд помилок влади в управлінні країною. Влада просто забула, що народ як-не-як - це сила, і коли народу набридне таке ставлення, він рано чи пізно повстане. Ну та не будемо вдаватися в історичні деталі. Ну розпався і розпався, що поробиш? 

Утворилися начебто нові країни, стали незалежними. Ну як незалежними - парадом то продовжувала керувати Москва, правда вже неофіційно. Таким чином український народ отримав те, чого так довго бажав - формальну свободу. Ну от маємо ми молоду країну, яка щойно утворилася, що потрібно робити? Правильно, будувати громадянське суспільство на демократичних засадах, сконцентрувати всі потужності на побудові сильної економіки, будувати пристойну політичну владу.

Всі передумови для цього були. Як би там не було, але у спадок від СРСР ми отримали чимало хороших речей. Безліч заводів, потужні мінеральні та енергетичні ресурси, яка-не-яка транспортна система... Будь-яка інша адекватна нація зробила б з країни лялечку. Та адекватність і Україна? Діаметрально протилежні поняття.

Ми про*рали все, що мали. Ми допустили ряд помилок, які допускаємо і досі. Я кажу "ми", бо передусім ми маємо винити себе, а не скидувати все на політичну владу. Так, заслуга політиків в цьому найбільше, та політики - такі ж люди як і будь-хто з нас. Отже, прийшовши до влади пересічний українець тільки в останню чергу думатиме про те, як би то більше користі принести країні. Спочатку він забезпечить собі матеріально хороше дороге життя на пенсії, потім це саме він забезпечить всім своїм родичам та друзям. За що ті, в свою чергу, його неабияк полюблять і їм буде якось чхати звідки вся та щедрість.

Ну от накрав ти вже достатньо і пора б вже зупинитись. Та це наркотик. Злочинці просто так не зупиняються, бо красти кинути доволі тяжко. Дехто з крадіжками переборщує і потім наживає ворогів, бо красти то можна, але треба й іншим давати красти. Потім вороги приходять до влади і той "дехто" проходить реабілітаційний курс "не кради" вже в тюремній камері

Та досить політичних метафор. Політики погані? Так. Ми хороші? Ой, ні. Ми такі самі. І як же забавляє, коли тобі хтось каже: от був би я на місці тих депутатів, я б ніколи не крав, віддано працював і взагалі став би святим. Це найнаївніша брехня в світі. Влада не псує людей, гроші не псують людей, вони просто показують їхню справжню сутність. Хто був чесною та хорошою людиною при бідності, той і багатим буде такий. Хто був бідним чмошником, ним і залишиться, якщо стане багатим. От тепер дивлячись на український політикум скажіть який відсоток нормальних людей там? 2-3% - це той максимум, який я можу дати. І це є прямим відображенням українського суспільства. 2-3% тих самих українців є достойними людьми, правда часто вони виявляються безуспішними романтиками, які так нічого і не досягають.

З людьми наче розібрались. Тепер уявляєм ситуацію, коли вам настільки не пощастило, що ви народились в Україні. Хоча уявляти вам і не потрібно - я впевнений, що більшість тих, хто це прочитають і є народженними в Юкрайні.

Подумайте скільки людей народжуються в неблагополучних сім"ях. Бо в нас як? Виповнилось під 20 років і вже ти маєш думати про другу половинку, про нащадків та іншу лабудєнь. Та думати ніхто у нас не любить, тому зразу ж стругають дітей і створюють капець щасливі сім"ї. Особлива печалька у дівчат: тобі 25, і ти ще не вискочила заміж? Ай-ай-ай, як так можна? Старою дівою і помреш! Тут дівчатам я не позаздрю, бо суспільство творить на них надзвичайний тиск. А багато дівчат цього і не усвідомлюють і одруження стає їхнім пріоритетом №1 ще у ранньому віці.

У нас, мужиків, ситуація дещо легша, проте не набагато. Самотній 30-річний мужчина не рідкість, звичайно, але вже викликає жалість у родичів та друзів. Тому і вибирають бл*дей, які потім їх окручують, висмоктують час, сили і гроші і кидають потім напризволяще, споганивши половину життя. Ніяк не можу зрозуміти такої прив"язаності до суспільних рамок у людей. Якщо ви зараз щасливі і не маєте потреби у створенні сім"ї, то навіщо її створювати? Багато людей бояться самотності, ідіоти. Нею потрібно насолоджуватись, поки маєте можливість. Проте це вже тема окремої статті.

Так-от, виходячи з такої української ментальності, багато людей пакостять собі життя сім"єю і стають сірою масою незадоволених життям українців. Та про них мова не піде, вони вже приречені, вони вже ніколи не знайдуть себе.

Поговоримо про нас. Про те молоде покоління, яке якимось чином примудрилось вижити в цих нелюдських умовах і дожити до того періоду, коли потрібно будувати своє життя. Що покоління робить? Спочатку ми йдем в університет, бо так хочуть батьки і суспільство. А ще тому, що без диплому шанси стати офісним планктоном знижуються практично до нуля. Ну отримуємо ми ту чудову "вищу" освіту, тобто її пародію. Що далі? Треба шукати роботу.

Маленька частина молоді таки знаходить роботу своєї мрії - ну не без допомоги грошей та зв"язків, такі вже в нас традиції. Велика частина знаходить явно не роботу своєї мрії, проте вже рада, що хоч кудись її взяли на роботу. От і стає офісним планктоном з мініатюрною зарплатою, вибльовує всі життєві амбіції і жаліється на життя в соцмережах, паралельно таки будуючи сім"ю, про яку було вище.

Ще одну частину не беруть просто на роботу, ну чи фейсом не вийшли, чи характером, чи вдачею - причини бувають різні. От і йдуть працювати в грузчики, таксисти і "вільна каса". Вгадайте що? Люди вважають такі професії "низькосортними" і "позорними". Це вже фактично приреченість, бо вибратись у вищий світ вже не можна. Якийсь відсоток людей начхає і пошле всіх критикантів, та люди дуже суспільнозалежні. І більшість буде гнітитись по цій причині і жити в постійному "депресмоуді".

Більше варіантів розвитку подій в Україні немає. Це не держава, це ілюзія держави. Так, це не найгірше, що може бути. Ми не народились в Іраці, Афганістані чи Гондурасі. Зараз особливо віруючі деграданти скажуть "ну і слава богу", а я скажу "хрен вам". Може і є набагато гірші країни за нашу, але потрібно прагнути до кращого. Завжди. Як можна себе заспокоювати думками, що ти вже багатший за більшість населення Африки і не все так погано? І при цьому дивитись програми про мільйонерів і те, як вони вони живуть, приговорюючи "ну пощастило, ну понакрадали". Це тупо, це так по-українськи.

А як мені пощастило бути оточеним суцільними патріотами! Патріотизму взагалі бути не повинно! Ви звеличуєте територію землі під певною назвою за те, що ви на ній виросли? Ух ти! Я такий тоді патріот кімнати, в якій я зараз сиджу, що аж ну. Скажімо, гордитись своєю країною не так вже й погано. Але це тільки у випадку, коли країна вам щось дала, а не у випадку, коли країна у вас тільки відбирає і вас принижує.

"Люди сволочі із сволочною начинкою і облиті сволочізмом. Але знаєш хто мене нервує більше за них? Наївні оптимісти, які відригують сонячне світло" Ця фраза доктора Кокса з серіалу "Клініка" неабияк описує українську ментальність і патріотів зокрема.

Навіть не знаю, чим закінчувати статтю. Сказати очевидне? Мабуть, таки варто, зважаючи на назву статті. Перспектив в Україні немає ніяких. Ті одиниці, які зуміли хитро влаштуватись, сидять зараз і ржуть з цієї статті, читаючи її з айпаду. Решту ж таки знайшли себе в якомусь описі, але собі не признаються.

Арівідерчі, писатиму ще.

Коментарі   
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 12:49
А в чому люди винні? Ми всі живемо за правилами, які встановив на капіталізм, не потрібно звинувачувати окрему країну, а систему в цілому. Існує хибна думка про те, що десь за бугром економіка така ефективна, що бомжі їздять на ферарі, але це все брехня. Люди поділені на класи так само як і ми, бідують і голодують, працюють і оплачують рахунки і т.д.

Якщо там і краще жити на п’ять копійок, то це не на довго. Скоро закінчиться нафта, тоді подивимся, що трапиться із світовим капіталом....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 15:45
Цитую Олександр:
А в чому люди винні? Ми всі живемо за правилами, які встановив на капіталізм, не потрібно звинувачувати окрему країну, а систему в цілому. Існує хибна думка про те, що десь за бугром економіка така ефективна, що бомжі їздять на ферарі, але це все брехня. Люди поділені на класи так само як і ми, бідують і голодують, працюють і оплачують рахунки і т.д.

Якщо там і краще жити на п’ять копійок, то це не на довго. Скоро закінчиться нафта, тоді подивимся, що трапиться із світовим капіталом....

То ти в нас проти капіталізму? Любиш комунізм?
Капіталізм принаймні дає всім однакові шанси стати успішним. І якщо винна система, то винні і люди, бо вони ту систему і встановили.
Хибна думка, що за бугром економіка ефективніша? Я особисто ніколи не був за кордоном, але я знаю ДУЖЕ багато людей, які були. Я почув не одну історію і всі вони закінчувались однаково: Україна - лажа. І якщо закордоном не краще жити, то як поясниш, що звідти вже ніхто не повертається, один раз побувавши?
Капіталізм має свої недоліки, але винити треба не його, а людей.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 16:01
Винити потрібно його. Окрім капіталізму і комунізму існує ще тисяча різних економік, мене дивує обмеженість людей у цьому питанні..

За бугром краще ніж тут, але не в загальному. Теж потрібно багато працювати лише для задоволення матеріальних потреб.

Прочитай про РОЕ (ресурсно-орієн товану економіку). Як на мене ця економіка значно ефективніша за капіталізм.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 16:14
Цитую Олександр:
Винити потрібно його. Окрім капіталізму і комунізму існує ще тисяча різних економік, мене дивує обмеженість людей у цьому питанні..

За бугром краще ніж тут, але не в загальному. Теж потрібно багато працювати лише для задоволення матеріальних потреб.

Прочитай про РОЕ (ресурсно-орієнтовану економіку). Як на мене ця економіка значно ефективніша за капіталізм.

Те, що я прочитав за першим лінком в гуглі про РОЕ, то мені здалось, що є дуже багато паралелей із самим комунізмом.
Наразі таку економіку реалізувати неможливо.
І як на те пішло, то саме люди винні, коли на початку 90-их вибрали саме такий шлях побудови країни. Ніщо не мішало вибрати альтернативну економіку і будувати її.
Та є одна відмінність, чому наш капіталізм так відрізняється від закордонного. В європі та америці економічна система тісно пов"язана з політичною, закони там набагато адекватніші та людяніші, ніж у нас, тому і дозволяють існувати такій формі капіталізму, при якій більшість громадян задоволені. А у нас тільки пародія на капіталізм.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 16:26
Не буває цілковитого капіталізму, він завжди лише частковий, бо інакше великий капітал монополізував би усю інфраструктури і країна перетворилась би у велику корпорацію..

Щодо США, то життя там не настільки казкове, а економіка і закони теж далеко не на бажаному рівні. Злочинність там дуже висока, а те, що вони розв’язали війну з Іраном, вказує на дефіцит ресурсів, бо їм потрібна нафта...

Крім того національний борг США настільки великий, що вже не влазиться на ектронне табло, тому його щоразу змінюють..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 16:34
Цитую Олександр:
Не буває цілковитого капіталізму, він завжди лише частковий, бо інакше великий капітал монополізував би усю інфраструктури і країна перетворилась би у велику корпорацію..

Щодо США, то життя там не настільки казкове, а економіка і закони теж далеко не на бажаному рівні. Злочинність там дуже висока, а те, що вони розв’язали війну з Іраном, вказує на дефіцит ресурсів, бо їм потрібна нафта...

Крім того національний борг США настільки великий, що вже не влазиться на ектронне табло, тому його щоразу змінюють..

Щодо національного боргу. Та всім чхати, який у США борг, ніхто не осмілиться оголошувати у США дефолт, бо якщо таке станеться, то вся світова економіка розвалиться.
Злочинність там не набагато вищому рівні, ніж у нас.
Щодо казковості - я нічого такого не казав, всюди є свої проблеми і цього не відняти. Ну і в США майже "цілковитий" капіталізм, бо країна справді перетворилась у плацдарм для кількох корпорацій, які рулять економікою. Якщо вже в еппл більше грошей на рахунках, ніж у державному казначейству США, то тут є над чим задуматись.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 16:43
Жесть і ти кажеш, що така залежність від кількох корпорацій це круто? Так це ж тоді фактично диктатура...

Лан, кожен має право на свою думку, я не хочу сперечатись, але людина погана не по природі, а від середовища..

Зараз потрібно звернути увагу на освіту, бо люди справді тупі, ні чим не цікавляться, окрім порнухи і контер страйку (ну я образно, ти ж розумієш мій сарказм), а економіка їх абсолютно не цікавить, лише "дай і я відчеплюсь"..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 16:54
Цитую Олександр:
Жесть і ти кажеш, що така залежність від кількох корпорацій це круто? Так це ж тоді фактично диктатура...

Лан, кожен має право на свою думку, я не хочу сперечатись, але людина погана не по природі, а від середовища..

Зараз потрібно звернути увагу на освіту, бо люди справді тупі, ні чим не цікавляться, окрім порнухи і контер страйку (ну я образно, ти ж розумієш мій сарказм), а економіка їх абсолютно не цікавить, лише "дай і я відчеплюсь"..

Диктатури нема поки є кілька корпорацій і є конкуренція :)
Щодо освіти згідний на всі сто. Як казав Карлінг "Скільки ж тупих людей навколо ходять" і це треба міняти виключно адекватними освітніми реформами.
Ну але поки в нас Табачник, доти освіти не буде.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 17:03
Але конкуренція не передбачає виготовлення кращої продукції, а лише її ефективніший збут..

Зараз на рекламу йде більше затрат ніж на виготовлення, подумай над цим..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 17:09
Цитую Олександр:
Але конкуренція не передбачає виготовлення кращої продукції, а лише її ефективніший збут..

Зараз на рекламу йде більше затрат ніж на виготовлення, подумай над цим..

Конкуренція передбачає і те, і інше. Розглянемо на прикладі мобільної сфери. Та ж епл одна з перших створила якісний сенсорний смартфон, чим і досягнула слави і отримала безліч патентів. Через деякий час нові корейці у лиці самсунгу та елджі почали виготовляти набагато потужніші смартфони по всіх параметрах. І незалежно від того, наскільки більше епл вбахує грошей в рекламу, проте ринок поступово переорієнтовуєт ься на андроїдну продукцію, бо людей однією рекламою дурити постійно не можна, потрібно підтверджувати слова вчинками. Таким чином потужна конкуренція в даній галузі тільки сприяла тому, що за кілька років смартфони стали просто надпотужними.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 17:59
От ти зараз говориш наче зомбований рекламою :lol:

Я говорю в загальному, про продукти і т.д.
Рушійна сила - це в першу чергу реклама, а не якість (хоча якість теж не погана реклама). Ти говориш за компанію, яка виробляє продукцію, але забув про магазини і їхню націнку, а це вже суто реклама..

Ясно, що виробнику вигідно зробити собі хороше ім’я, але вигідно також продати ще й побільше екземплярів, тому якість занижується навмисно - це називається запланованою поломкою..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 18:57
Цитую Олександр:
От ти зараз говориш наче зомбований рекламою :lol:

Я говорю в загальному, про продукти і т.д.
Рушійна сила - це в першу чергу реклама, а не якість (хоча якість теж не погана реклама). Ти говориш за компанію, яка виробляє продукцію, але забув про магазини і їхню націнку, а це вже суто реклама..

Ясно, що виробнику вигідно зробити собі хороше ім’я, але вигідно також продати ще й побільше екземплярів, тому якість занижується навмисно - це називається запланованою поломкою..

Хто занижує якість? Який в цьому сенс? Епл може переконати багатьох людей, що їхня продукція досконала. Але конкуренти епл винаходять нові технології, які впроваджують в свою продукцію, таким чином перевершуючи продукцію епл.
Рушійна сила реклама? Є безліч прикладів компаній, які здобули славу виключно якістю і жодного долара не вклали в рекламу своєї продукції.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 20:08
Та що ти все епл і епл..

А їжу вигідно якісну робити чи краще продати дешеві інгредієнти дорого?

А щодо запланованої поломки, то це дуже вигідно робити. Термін гарантії вийшов і все ламається, йдеш купляти нове..

Ринок не вигідний споживачам, оскільки він повинен постійно бути в русі, створювати все більший попит, щоб люди купляли і купляли...

Якщо зробити якісну продукцію, яка прослужить тобі все життя чи доволі довго, то вони втратять мільйони, які можна було заробити продавши більше екземплярів...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 19.01.2013, 20:15
Цитую Олександр:
Та що ти все епл і епл..

А їжу вигідно якісну робити чи краще продати дешеві інгредієнти дорого?

А щодо запланованої поломки, то це дуже вигідно робити. Термін гарантії вийшов і все ламається, йдеш купляти нове..

Ринок не вигідний споживачам, оскільки він повинен постійно бути в русі, створювати все більший попит, щоб люди купляли і купляли...

Якщо зробити якісну продукцію, яка прослужить тобі все життя чи доволі довго, то вони втратять мільйони, які можна було заробити продавши більше екземплярів...

Тут я згідний. Це як у фармацевтиці - навіть якщо хтось зробить ліки від усіх хворіб, то фармацевтичні компанії зроблять все, щоб ті ліки були знищені, бо вони поламають багатомільярдни й бізнес.
В мобільній сфері трохи інакше, бо продукти в любому випадку устарівають.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Олександр
# Олександр 19.01.2013, 20:59
Оу, тут ти точно підмітив за фармацевтику, то взагалі страшно...

Правда вони переважно лякають там епідеміями всілякими, щоб купляли ніби для профілактики, бо щось реальне бояться випустити в народ, хоча.. хто їх знає
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
konus
# konus 20.01.2013, 02:22
Одружитись можна в будь-якому віці, і тут не варто дивитись на свій матеріальний стан.

А заробляють багато де-завгодно: і в Україні, і за кордоном.

Що стосується роботи, то її і не варто шукати. Я не шукаю, і впевнений, що все абсолютно правильно роблю.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 20.01.2013, 02:31
Цитую konus:
Одружитись можна в будь-якому віці, і тут не варто дивитись на свій матеріальний стан.

А заробляють багато де-завгодно: і в Україні, і за кордоном.

Що стосується роботи, то її і не варто шукати. Я не шукаю, і впевнений, що все абсолютно правильно роблю.

Не варто дивитись на матеріальний стан при одруженні? Це настільки дико звучить, що я утримаюсь від коментування.
А ти не шукаєш роботи, бо вважаєш, що робота сама тебе знайде? Чи ти вже просто надибав на золоту жилу і тобі нема на що жалітись?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Oleg-Casper
# Oleg-Casper 21.01.2013, 02:21
Чесно кажучи Україна все ж не є така лажа! За бугром життя не для переважної більшості населення нашої країни, ми вважаємо, що там мед, але насправді свої проблеми ми постійно возимо з собою, бо вони у нас в голові. Вчимось нарешті боротись за своє майбутнє, а не дозволяти країну полонити іншим національностям ! Адже раз втратимо не повернемо! Наші предки не для такого майбутнього нам боронили віками батьківщину.
Легко звалити всі біди на олігархів, але треба і самому мати культуру і самоповагу до себе...
Звісно можна працювати за 1000 євро прибиральницею і не вертатись додому, або хвалити іншу країну, а добитись до власної справи, бізнесу, ідеї, проте з меншим доходом, це звісно у нас - місія нездійсненна, але такі люди є і на них все таки тримається наше життя і в принципі майбутнє....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
nikigor
# nikigor 26.01.2013, 22:44
Думаю що нормальних людей більше як 3%, просто до влади завжди пхаються ті хто ненормальний,до брі люди до влади не прийдуть, а якщо хочуть прийти до влади то вони вже не є добрими людьми. Це у всіх країнах так, просто все приховується
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 26.01.2013, 23:21
Цитую nikigor:
Думаю що нормальних людей більше як 3%, просто до влади завжди пхаються ті хто ненормальний,добрі люди до влади не прийдуть, а якщо хочуть прийти до влади то вони вже не є добрими людьми. Це у всіх країнах так, просто все приховується

Помиляєшся. Тобто добрі люди не бажають добра країні і не хочуть в ній нічого міняти? Нема логіки. І що приховується? Що тільки погані люди йдуть у владу? Ну це смішно, панове.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 06.02.2013, 21:07
>Я вважаю, що хороше та райдужне життя в нашій країні має відноситись до розділу містики
Шик
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 06.02.2013, 21:19
Люто плюсую кожне слово.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 06.02.2013, 21:22
Цитую Олександр:
А в чому люди винні? Ми всі живемо за правилами, які встановив на капіталізм, не потрібно звинувачувати окрему країну, а систему в цілому.

Мова не про те де краще чи гірше жити, а про явну зневагу до закону і безвихідь для людей. Так, за кордоном не медом помащено, але у нас всі ці "прєлєсті" піднесено до енної степені
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Akceptor
# Akceptor 06.02.2013, 21:30
Цитую Administrator:
Та ж епл одна з перших створила якісний сенсорний смартфон, чим і досягнула слави і отримала безліч патентів.

Насправді тут якраз зіграв роль маркетинг, бо реально айфон був і залишається посереднім телефоном ;)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
# Владислав Мислінський 07.02.2013, 01:50
Цитую Akceptor:
Люто плюсую кожне слово.

дякую :-)
Цитую Akceptor:

Насправді тут якраз зіграв роль маркетинг, бо реально айфон був і залишається посереднім телефоном ;)

залишається - не сперечаюся, проте не був. На момент його презентації у вже далекому 2007 році на ринку справді не було гідних альтернатив, андроїд тоді був тільки в зародках.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора