Мої перші вибори

Написано в Інше
  • Переглядів: 2126


Отже, 7 жовтня мені стукнуло 18 років, а 28 жовтня, тобто сьогодні - вибори. Я чогось до останнього сумнівався, що мені прийде запрошення, але таки прийшло.

Я ніколи не спекулював на тему політики на блозі, але сьогодні можна :)

Політично активним я б себе не назвав, я не є фанатичним прихильником певних партій, політиків ітд.

Сьогодні я таки пішов та проголосував, не так заради свого обов"язку, як суто з цікавості до організації процесу. Процес насправді є дуже простим і ніяких проблем не виникло.

В залі для голосування всілякі дивні люди на тебе дивляться та помічають щось у своїх блокнотах, сьогодні вони називаються спостерігачами. Також встановлено дві камери для трансляції, наскільки ви маєте знати - Україна любить копіювати у всьому Росію і виділила на онлайн-трансляцію близько одного мільярда гривень. Сама трансляція препаршивої якості, але саме відео пишеться у fullHD якості. В принципі, за такі гроші можна було організувати ширший канал зв"язку і дати дивитись людям відео хоча б у якості 360p, щоб можна було роздивитись людей, та що вони кидають в урни.

Вчора, перед виборами, я вирішив таки прочитати програми кожної з партій. Я думаю, що це мінімум, який має зробити кожен громадянин перед своїм вибором. Так як телевізор я не дивлюсь вже дуже давно, то й політична реклама на мене впливу не мала. В інтернеті, якщо мені й попадається така реклама, то мозок автоматично блокує її сприйняття(щось типу додатку AdBlock:)

Вичитувати десятки сторінок всіх програм я не хотів, тому відразу виділив для себе пріоритетні пункти у програмах: реформи освіти, медицини, судова реформа, відношення до релігії, мови, інновації, напрямок діяльності(Росія чи Європа).

Загалом я є прихильником лібералізму. Західного лібералізму. В списку партій я побачив аж дві ліберальні партії і вже було зрадів, що маю за кого голосувати. Та не тут то було. Прошустривши сайт ліберальної партії, я з подивом побачив статтю, де вони висловлювали яскраву прихильність до православ"я і обіцяли, що церква буде впливати на державу разом з політикою. Це ідіотизм, це повністю протилежна позиція від ліберальної. На жаль, у нас всі адекватні ідеології мають перековеркати під себе. Тож ліберальна партія відпала відразу, друга ліберальна партія мала трохи адекватніше ставлення до релігії, проте сама програма була слабкою.

Далі всі "зелені" партії теж відпали, бо я не я яскравим фанатом їхньої ідеології.

Потім я прочитав програму Королевської, і сама програма мені досить сподобалась, але ставлення до Королевської в мене не найкраще, тому і вона відпала.

Ще я перечитав програми декількох дрібних партій, нічого цікавого там для себе не знайшов.

Мене, як атеїста, порадував пункт в програмі комуністичної партії про відділеність церкви від держави і про прихильність до наукового атеїзму. Проте я розумію, що комуністична ідеологія загалом є провальною, тому ця ложка меду не переважила бочку дьогтю.

Багато моїх знайомих є прихильниками Свободи, навіть не знаючи програму Свободи. Це, я вам скажу, називається масовий маркетинг. От якщо я з Франківська, то я маю обов"язково бути бандерівцем, націоналістом ітд. Свобода за роки існування в моєму місті нічого доброго не зробила. Навіть самовисуванці більше старались, ніж Свобода.

Свобода - це радикальна партія. Кожен громадянин, перед голосуванням повинен уявити що буде, якщо до влади прийде партія, яку він обрав. Так от, уявляючи верховенство Свободи, я побачив тільки вічні чвари із Східною Україною, занепад економіки, нахил до націоналізації виробництва, збільшення мита на іноземні товари, збільшення ціни на газ та світову ізоляцію. Прикриваючись питаннями мови і релігії не можна завоювати довіру народу. Ну реально, от я буду, незалежно від влади, і далі розмовляти і думати своїю рідною мовою. І ніщо це не змінить. І якщо я оберу Свободу, то я отримаю моральне задоволення тільки від того, що Свобода суто розділяє мої погляди на українську мову, проте всі інші погляди в нас кардинально розходяться.

Тому я шукав партію, яка відкидає питання мови, релігії на задній план. Партія, яка б справді хотіла йти в Європу.

Одним словом, я проголосував за Удар. Програма Удару мені сподобалась тим, що вони акцентують увагу на тому, що не вважають вищезгадані питання пріоритетними. Вконтакті я бачив певну критику в бік Удару. Передусім це те, що в команді багато представників регіонів та людей, які були при Ющенку. Також казали, що Кличко замолодий для політики і взагалі "він спортсмен, куди йому до політики". З останнім я майже згідний. Проте люди не розуміють, що Кличко - це тільки лице та символ партії. Рушієм парті є зовсім інші люди. І Кличко найняв таки толкових людей, бо я дуже сумніваюсь, що він сам написав ту програму. Щодо складу команди Кличка - там регіоналів та "ющенківців" не більше, ніж в інших партіях. 90% людей з команди Кличка вперше йдуть в політику. Тобто є шанс на те, що покоління політиків зміниться.

Також Удар тісно співпрацює з європейськими партіями. Це і не дивно, бо Кличко багато часу провів у Європі і може принести тільки позитив від співпраці з європейцями. Ну і загалом політик-спортсмен так чи інакше краще, ніж політик-злодюга.

Це були мої перші вибори і я сподіваюсь, що зробив правильний вибір. Час покаже. Я, принаймні, удосужився прочитати програми кожної з партії та саме на цій основі й прийняти майбутнє рішення. Бо багато людей голосували "сфанаря" і потім цим ще й хваляться.

Ну і наостанок мій скепцитизм щодо майбутнього. Хто б до влади не прийшов, країна найближчим часом з цього лайна не вибереться. Амінь.

Коментарі   
akceptor
# akceptor 28.10.2012, 18:30
Плюс Кличка у тому, що він не є яскраво вираженим персонажем, схильним до одного з таборів: Схід чи Захід. Кличко може бути об"єднуючим, а не роз"єднуючим фактором.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
molinski
# molinski 29.10.2012, 06:37
І мінус Кличка в тому, що він не знає що робити.
На помилках вчаться. Його 50% партійців до року розвіються, або ж він сам їх вижене.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора