Корпоратив: навіщо потрібна організація свят для всіх членів компанії?

  • Переглядів: 682

Напевно, з часів своєї появи на цій планеті, люди обожнюють свята. Схоже, що любов до організації свят, де спочатку всі члени племені, а потім просто родичі і друзі, збираються разом, щоб відзначити якусь подію або просто повеселитися і поспілкуватися, закладена в людині самою природою.

Інакше не було б ні у одного народу ні вікових національних традицій, ні народних пісень і танців, ні легенд, міфів і казок. Тобто можна з упевненістю стверджувати, що організація свят - це наука, яку людство освоїло ще задовго до появи писемності і інших культурних досягнень цивілізації. І сьогодні, як і тисячі років тому, наш сучасник не може жити тільки постійним напруженою працею і повсякденними клопотами. Для відчуття повноти життя йому періодично необхідно влаштовувати душі свято, коли б она могла поспівати, потанцювати або просто повноцінно відпочити і вдосталь повеселитися.

Саме така споконвічна потреба людей в святі і була першопричиною виникнення нової і надзвичайно актуальною сьогодні традиції, у якій навіть є вже своє прижилася і усталена назва - корпоратив. Причому ця традиція несе в собі яскравий відбиток сучасності, коли організація корпоративних заходів для всіх членів компанії проводиться вже не тільки для їх задоволення і втіхи, а й для справи. Постійно спілкуючись один з одним по роботі, співробітники згодом втомлюються від такого спілкування.

В результаті починає подавати голос одвічний супутник буденності - роздратування, яке накопичуючись, неминуче виливається у конфлікти. Тому корпоративна вечірка - це ще й профілактика зараження атмосфери колективу надзвичайно небезпечним для життя будь-якої компанії захворюванням - роз'єднаністю і недружелюбність. Але є у корпоративу ще й інше призначення. Першими це зрозуміли власники компаній Європи та Америки ще на рубежі 19 і 20-го століть, де в той період почав активно розвивати процес демократизації суспільства.

Тоді-то і з'явилося таке поняття як «мотивація» співробітників в його сучасному трактуванні. Ті, хто вміє добре рахувати гроші власники, нарешті, зрозуміли, що мало дати людині можливість заробити «на хліб насущний». Для того щоб співробітник викладався на 150% своїх можливостей, для нього ще дуже важливо поняття спільної мети і почуття причетності до її досягнення. Так народився перший корпоративне свято, наріжний камінь нового виду мистецтва - створення команди однодумців зі своїх співробітників.

Але один з керівників консалтингової фірми попередив людство про неприпустимість зайвого панібратства. Саме на корпоративних заходах дуже важлива самодисципліна. Ієрархія і дистанція повинні завжди бути незмінними. Інакше це може призвести після заходу в колективі до "неприємним пробуджень".


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора