Єврореволюшин

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1329

Я сам дивуюсь, що це пишу, бо зазвичай взагалі не висвітлюю політично-актуальні події в себе на блозі. Але хочеться таки сказати пару слів.

Що ми маємо станом на 1 грудня? Ще з того тижня розпочалися мирні акції протесту в багатьох містах України. В п’ятницю був день «Ікс» і угода про асоціацію не була підписана Президентом. Проте люди розходитись не збирались і продовжували свій мирний мітинг. В ніч на суботу Президент приймає ну дуже вже поганеньке рішення і Майдан розганяють беркутята, при цьому використовуючи дубінки і ноги.

Далі уявити реакцію громадськості не складно і все пішло по прогнозованому сценарію. З партії Регіонів почали масово виходити депутати, зокрема Богословська та Жванія. Азіров та Яник публічно відхрестилися від своєї причетності до розгону майдану, хоча всім зрозуміло, що саме вони були коренем цього рішення.

1 грудня, тобто сьогодні був надзвичайно багатий на революційні події день. Різні джерела називають різні цифри, проте всі кажуть, що на Євромайдані в Києві сьогодні було від 200 тисяч, до 1.6 мільйонів громадян. Мабуть, істина десь посередині, а точніше 700-800 тисяч.

Основна маса з обіду стояла собі та й слухала опозиційних лідерів на самому Майдані, ну а наші браві хлопці-націоналісти, відчувши силу та могутність народу, пішли на радикальні дії. Був захоплений будинок Київської міської ради та будинок профспілок, який згодом став штабом революції.

Та на цьому людята не зупинились та й рушили собі до Адміністрації Президента, наївно сподіваючись, що там собі сидить сам Янукович і попиває чайок, поки розлючений натовп хоче його крові. Та тут мітингувальників вже чекав гарно організований беркут, який захищав будівлю. В хід пішло каміння, фаєри, цегла, димові та звукові гранати. При цьому з обох боків. Навіть вкрадений трактор не допоміг прорвати стіну беркуту. Я чуть не заплакав, коли побачив, що міліціянт перерізав багацько проводів, щоб дезактивувати трактор. Жаль стало не мітингувальників, а саму машину Surprised.

Таким чином ніхто беркут так і не прорвав на вулиці Банковій. Вже наступив вечір, штурм закінчився неуспішно і люди почали розосереджуватись по центральній частині міста. Потім протестуючі придумали, що треба знайти Главу держави в межигір’ї, де він, по ідеї, проживає. Ну і рушила колона авто в ту сторону, але там їх зустрів ще один загін беркуту, який не пустив нікого. Таранити беркут своїми авто ніхто не наважився.

Дико розчаровані українці рушили назад в центр і знайшли собі нову ціль - пам’ятник Леніну. Ціль цілком справедлива, бо якого лисого в 2013 році в столиці України стоїть Ленін, я й сам не розумію. Отже, хотіли люди скинути монумент, але щось їм ніяк то не вдавалось. Потім під’їхав автобус з беркутом і напав на людей, але ті мужньо відбили наступ пташенят і ще й гарно їх відлупцювали. Але пам’ятник так і не повалили.

Ну і тепер настала ніченька і людей явно поменшало, проте тисячі досі залишаються на головній площі країни та вже встановили наметове містечко і не збираються нікуди звідси йти.

Такі пироги у Києві. У Франківську ж на 14:00 був масовий мітинг біля ОДА, а згодом о 18:00 мітинг на Вічевому майдані. Проте, як казав Яценюк – у містах ці акції нічого не дадуть, нехай всі їдуть в Київ.

Доволі цікаві події розгортаються в країні, і якщо ще тиждень тому я думав, що все закінчиться максимально мирно, всі розійдуться по домівках і Яник далі буде рулити, то тепер закрались певні сумніви на цей рахунок.

Я хоч і не патріот взагалі і ніколи ним не був, але варто визнати що така згуртованість народу може щось і дати. Тимчасово. Бо хто б після цих подій не прийшов до влади, які б реформи не робили в країні, які б асоціації ми не підписували, однаково у всій державі буде срач. Ну піде Янукович, ну прийде інший Янукович, від перестановки доданків сума не міняється. Всі покладають надії на якусь невідому молодь, яка має прийти до влади і керувати країною. Так, у молоді не зберігся в пам’яті Радянський Союз, так молоді люди здаються більш свідомими, але ментальність не відрізняється взагалі.

Загалом я ніякого позитивного сценарію найближчим часом не бачу. Навіть, якщо ця революція змінить владу, навіть якщо буде підписана асоціація, однаково в Україні буде надалі процвітати бідність, корупція та ущемлення всіх прав.

Мир всім.

Коментарі   
Akceptor
0 # Akceptor 04.12.2013, 20:41
Про масовий вихід з ПР ти трохи загнув )
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Владислав Мислінський
0 # Владислав Мислінський 04.12.2013, 20:48
Таки так, просто здавалось, що в понеділок почнуть миші тікати з корабля. Але ситуація не загострювалась і миші ще на борту :D
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора