8 життєвих цінностей, які потребують переоцінки

Написано в Інше
  • Переглядів: 1405

Перший раз настільки лінь щось писати, що просто кину переклад статті, яка мені сподобалась. Оригінал на англійській, взятий із сайту marcandangel.com. Практично з усіма твердженнями згідний, а хто зрозуміє всі ці цінності, тому буде легше йти по житті і сприймати навколо все так, як є.

 Отже, ось сама стаття:

Давним-давно, на моє сімнадцятиліття, мій дідусь з материнського боку вручив мені чотири ношених фланелевих сорочки, які були йому більше не потрібні. Сорочки були поношені лише злегка, і дідусь сказав, що йому здається, що на мені вони будуть чудово виглядати. На жаль, я вирішив, що це вельми дивний подарунок, і я не відчував особливої ​​подяки. Я подивився на нього скептично, криво посміхнувся і перейшов до інших подарунків, які лежали переді мною. Через два дні мій дід помер від раптового серцевого нападу. Ці фланелеві сорочки були його останнім подарунком. Я шкодую про ту дрібницю, яку так і не сказав йому, коли у мене ще була можливість: «Спасибі, дідусь. Це так завбачливо з твого боку ».

Як ви зрозуміли, для мене це послужило серйозним поштовхом до переоцінки цінностей.

Ось ті життєві цінності, які необхідно переоцінити - кілька важливих уроків, які варто засвоїти до того, як стане занадто пізно:

1. Завтра, коли ви скажете «Я тебе люблю», для вас може і не настати

Приблизно десять років тому один мій колега загинув в автомобільній аварії. Під час похорону деякі працівники нашого офісу були в сльозах і говорили добрі слова на кшталт: «Я його любив. Ми всі його так любили. Він був такою хорошою людиною». Я теж почав плакати, і я не міг зрозуміти, чи говорили йому ці люди, що вони його люблять, коли він був живий, або ж тільки після його смерті це найсильніше слово «любов» було сказано без питань і коливань.

Я поклявся собі, що я більше ніколи не буду вагатися, перш ніж сказати комусь «Я люблю» і розповісти про те, як сильно я йому вдячний. Він заслуговує того, щоб знати, яке значення він має в моєму житті. Він заслуговує того, щоб знати, як високо я його ціную.

Робимо висновок: якщо ви сьогодні любите когось, скажіть йому про це. Якщо ви сьогодні вдячні комусь, скажіть йому про це. Сьогодні відмінно підходить для того, щоб висловити свою любов і захоплення. Прочитайте книгу «1000 дрібниць».

2. Ваші судження про інших людей помилкові.

Ви ніколи не можете точно знати, що відчуває інша людина. Коли ви вважаєте, що знаєте, то подумайте про те, що ваші припущення щодо його життя безпосередньо співвідносяться з вашим обмеженим знанням.

Багато хто з тих, кого ви вважаєте успішними, абсолютно нещасні. Багато хто з тих, кому, на вашу думку, все легко дістається, працюють не покладаючи рук, щоб отримати все те, що у них є. Багато з тих, хто здається багатим, насправді по вуха в боргах через своє марнотратство. Багато з тих, хто здається вам зараз старим і нудним, колись були такими ж молодими, кльовим і недосвідченими, як і ви.

3. Більшість людей зазнає невдачі, бо ніколи не намагаються

Ви повинні турбуватися не про помилки та невдачі, ви повинні турбуватися про можливості, які ви втрачаєте, коли ви навіть не робите спроб. Ось що шкодить вам найбільше. Якщо ви намагаєтеся, то це завжди веде до успіху, незалежно від результатів. Навіть помилки і невдачі вчать вас тому, що не треба робити їх наступного разу. Тому будь-який результат - це урок, який робить вас сильнішим і мудрішим.

Зрештою, є тільки одне, що робить мрію нездійсненним: нездатність зробити спробу. Результати, яких ви досягаєте, не залежать від того, що ви плануєте зробити або про що ви говорите, що зробите. Ваші результати це те, що ви дійсно ПРОБУЄТЕ і РОБИТЕ.

4. Терпіння не значить чекати і нічого не робити

Терпіння має на увазі продуктивну діяльність. Це означає, що ви докладаєте всіх зусиль, використовуючи всі доступні вам можливості, коли розумієте, що результати, до яких ви прагнете, вартують витраченого часу і зусиль, і їх не можна досягти меншим часом і меншими зусиллями.

Терпіння - це розуміння того, що якість вашого життя значить набагато більше, ніж кількість того, чим ви її наповнюєте. Терпіння - це ваша готовність прийняти з вдячністю те, що у вас є вже зараз, в той час як ви докладаєте наполегливі, цілеспрямовані зусилля до досягнення своїх цілей і мрії. Почитайте книгу «Сила звички».

5. У вас вже є все, щоб бути щасливим

На інтуїтивному рівні ви вже знаєте, що самі кращі речі вашого життя - не речі взагалі, і що взаємини, пізнання і значуща робота - основа щасливого​​ життя, яке приносить задоволення . Але ви живете в суспільстві споживання, в якому ваш розум піддається постійному впливу добре продуманих рекламних прийомів. Вони підштовхують, всупереч тверезому розрахунку, до покупки матеріальних речей, які вам не потрібні і які ви навіть не хочете.

У якийсь момент непотрібні матеріальні речі, які ви купуєте, витісняють емоційні потреби. Творці реклами хочуть, щоб ви повірили в те, що це - найголовніше. Тому наступного разу, коли ви майже піддалися спокусі зробити необачну покупку, запитайте себе, чи дійсно ця річ краще тих, які у вас вже є. Або вас змусили на мить повірити, що ви незадоволені тим, що у вас є?

6. Ви недосконалі, так само, як і всі інші

Всі люди недосконалі. Часом впевнений у собі втрачає впевненість, терплячий втрачає терпіння, щедрий вчиняє егоїстично, а знаючі сумніваються в тому, що знають.

І що? Ви людина, так само як і я - ми всі люди. Ми робимо помилки, ми виходимо з себе, і нас ловлять зненацька.

Але в тому-то й проблема, що ми всі переживаємо такі хвилини. А більшу частину часу ми чудові люди. Тому не кидайте тих, кого любите, в важкі часи недосконалості, і ставтеся до себе так само. Якщо ви цього не хочете, то ви не заслуговуєте знаходитися поряд з ними і в ті хвилини, коли вони досконалі.

7. Всі дрібниці мають значення

Життя - це не один-єдиний момент тріумфу і досягнення. Це і важкі випробування, і помилки, які ви здійснюєте, - кров, піт і сльози - всі ці незначні дрібниці, які ви робите кожен день. Зрештою всі вони мають значення - кожен крок, кожний жаль, кожне рішення і кожне засмучення.

Всі ці події, що здаються марними, додаються до чогось. Робота з низькою оплатою, яка була у вас, коли ви вчилися в школі. Вечори, які ви проводили, спілкуючись з колегами, яких більше ніколи не бачили. Години, які ви витрачали на написання постів в блог, який ніхто не читає. Роздуми про плани на майбутнє, які так і не втілилися. Всі ті самотні ночі, витрачені на читання романів, новин, коміксів і модних журналів, в роздумах над своїми власними принципами щодо життя, сексу і релігії і над тим, наскільки ви відповідаєте цим принципам.

Все це робить вас сильнішими. Все це вело вас до того успіху, який у вас був. Все це зробило вас таким, яким ви є сьогодні. Почитайте книгу «Остання лекція».

8. Відмовки завжди брешуть

Не має сенсу заперечувати, що між мрією та дуже великою кількістю відмовок завжди буде брехня. Ви брешете самому собі.

Відмовки і пояснення послужать вам погану службу. Вони не додадуть у ваше життя нічого цінного, не поліпшать його ні на йоту. Щоб виконати своє покликання і досягти в житті того, чого ви хочете, від вас потрібно щось більше, ніж просто думати і говорити. Це вимагає цілеспрямованих і послідовних дій. І ви цілком можете зробити всі необхідні дії. Вам просто треба зважитися дійсно це зробити.

Ніхто не може добитися успіху замість вас. Життя, яке ви живете, ви створюєте для себе. Існує безліч перспектив, з яких можна вибирати, і так багато можливостей, щоб перекинути міст від того місця, де ви є, туди, де ви хочете бути. І зараз дійсно настав час зробити крок вперед.

Коментарі   
Юрій
# Юрій 26.09.2014, 17:32
Варто брати такі принципи на озброєння. Дякую за переклад.
Чисто інтуітивно частково вже давно так чиню.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2017 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Myslinsky Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора